كد مطلب: ۷۴۶۱
تاريخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
وضعیت اقتصادی آمریکا در حال بدتر شدن است
یک کارشناس ارشد اقتصادی تاکید کرد شرایط اقتصادی آمریکا در حال حرکت از بد به سوی بدتر شدن است و پیش بینی های موجود در خصوص رشد اقتصادی 3 درصدی آمریکا در سال 2012 میلادی نادرست است.
به گزارش خبرگزاری فارس نوریل روبینی در مصاحبه اختصاصی با سی ان بی سی تصریح کرد ، اقتصاد آمریکا هنوز نتوانسته است به رشد و رونق با ثبات و پایدار دست یابد و به نظر من این روند طی سالهای آینده نیز ادامه خواهد یافت .

بر اساس این گزارش ، روبینی که به خاطر پیش بینی وقوع بحران مالی 2008 شهرت زیادی پیدا کرده است افزود ، دلایل متعددی وجود دارد که اقتصاد آمریکا از شرایط بد به سوی بدتر شدن گام بر می دارد و این مساله می تواند سایر کشورهای جهان را نیز با چالشهای زیادی روبرو کند .

بر این اساس ، روبینی افزود ، به نظر من پیش بینی های موجود در خصوص رشد اقتصادی 3 درصدی آمریکا در سال 2012 میلادی نادرست و اشتباه است . همان طور که پیش بینی ها در خصوص رشد اقتصادی آمریکا در شش ماه نخست 2012 میلادی نادرست بوده است . این گزارش افزود ، رشد اقتصادی آمریکا در سال 2013 میلادی تنها به شرطی افزایش چشمگیری خواهد داشت که قیمت جهانی نفت کاهش یابد ، میزان فروش خودرو با افزایش فزاینده ای روبرو شود ، قیمت مسکن افزایش یابد و تولیدات صنعتی آمریکا نیز به طور چشمگیری افزایش داشته باشد .

روبینی افزود به نظر من ادامه اختلافات بین دموکراتها و جمهوری خواهان بر سر راهکارهای کاهش کسری بودجه و بدهی نیز تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی آمریکا خواهد داشت . وی گفت اگر این اختلافات ادامه یابد و راهکار نهایی برای کاهش کسری بودجه و بدهی آمریکا پیدا نشود رشد اقتصادی این کشور سال آینده بیش از 4.5 درصد کاهش خواهد یافت .

در حالی که اوباما خواستار افزایش مالیات بر ثروتمندان و ادامه معافیت مالیاتی 98 درصد مردم آمریکا از ابتدای سال 2013 میلادی شده است جمهوری خواهان با این طرح مخالف هستند و خواستار کاهش هزینه های بودجه به خصوص در بخش بهداشت و سلامت هستند .

روبینی افزود ادامه بحران مالی و بدهی منطقه یورو و مشکلات اقتصادی چین نیز شانس روند نزولی قیمت نفت را افزایش خواهد داد . تنها مساله ای که می تواند قیمت نفت را افزایش دهد تنش در مساله هسته ای ایران است .
* نام:
ايميل:
* نظر: